Haber

Son Dakika: Ukrayna’nın başkenti Kiev’de art arda patlama sesleri! 2 füze yerleşim yerlerine isabet etti

Ukrayna’nın başkenti Kiev‘de patlama sesleri duyulmasının akabinde kentin üzerinden dumanlar yükseldiği görüldü. Kiev Belediye Lideri Kiliçko, kente füze atakları düzenlendiğini duyurdu.

İKİ APARTMAN İSABET ALDI

Kiliçko’nun açıklamasına göre iki apartman isabet aldı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi gönderildi. Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada yerleşim yerlerine fırlatılan 6 füzenin 4’ünün düşürüldüğü, ikisininse yerleşim yerlerini vurduğu belirtildi.

ZELENSKİY’NİN KONUŞMASINDAN SAATLER SONRA YAŞANDI

Patlamalar, Ukrayna Lideri Zelenskiy’nin Bali’de bir araya gelen 20 ülkeden oluşan Grubun liderlerine video bağlantıyla konuşmasından saatler sonra Ukrayna genelinde başlayan hava saldırısı uyarılarının ardından geldi.

“TERÖRİSTLER HER ZAMAN KAYBEDER”

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı , ” Rusya, Zelenskiy’nin güçlü konuşmasına yeni bir füze taarruzuyla cevap veriyor. Kremlin’in gerçekten barış istediğini düşünen var mı? İtaat istiyor. Ancak günün sonunda teröristler her zaman kaybeder” ifadelerini kullandı.

“KİEV’DE SEYİR FÜZE SALDIRISI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Ukrayna’da görev yapan gazeteci Gulsum Khalilova da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kyiv’de patlamalar meydana geldi. Kyiv’e seyir füze saldırısı gerçekleştiriliyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu