Haber

SOLOTÜRK Elazığ’ı selamladı

SOLOTÜRK Elazığ’ı selamladı

ELAZIĞ – Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi SOLOTÜRK, cumhuriyetin 100. yıl dönümü faaliyetleri çerçevesinde Elazığ’da selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı Elazığ’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi SOLOTÜRK, Elazığ semalarında selamlama uçuşu yaptı. Uçuşu izlemek isteyen yüzlerce vatandaş valilik meydanına akın etti. SOLOTÜRK pilotları meydan üzerinde alçaktan uçtu. Meydanda toplanan yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarını sallayarak uçuş gösterisini büyük bir ilgi ve heyecanla izledi.

Gösterinin ardından Elazığ Valiliği, 8’inci Kolordu Komutanlığı ve Elazığ Belediyesi Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Zehra Göksü Gürtürk isimli vatandaş ise, “Çok heyecanlıydım, çok mutluydum. 29 Ekim’de buraya geldim. Türk pilotlarımız ve askerlerimizle gurur duyuyorum. İlk geldiklerinde çok heyecanlandım. Öyle bir anda, Korkuyla doldum. Aniden geldiler. Çok mutluyum.”

Efe Çiçek isimli vatandaş, “Çok güzel uçuşlar vardı. 2’si aynı anda geldi. Bugün bizim için çok güzeldi. Çok eğlendik. İlk geldiklerinde şok olduk, korktuk. Gösteri” dedi. çok güzeldi. İlk defa izledim ve gerçekten çok güzeldi. Biraz korktuk.” “Ama bizi eğlendirdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu