Ekonomi

KTO yönetimi hatıra ormanına fidan dikti

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Ticaret Odası (KTO), toplumsal sorumluk projeleri kapsamında, Ankara-Kayseri Karayolu Boğazköprü mevkii Kuzey Etraf Yolu üzerinde oluşturduğu hatıra ormanına yeni fidanlar dikildi.

11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü münasebetiyle KTO Hatıra Ormanındaki fidan dikim merasimine Lider Ömer Gülsoy, Meclis Lideri Cengiz Hakan Arslan, İdare Heyeti üyeleri, Meclis Başkanlık Divanı üyeleri , KTO çalışanı ve Tabiat Uzmanı Mustafa Göçer katıldı.

Göçer’in fidan dikimi hakkında verdiği kısa bir bilgilendirmenin akabinde KTO İdaresi, dikim için hazırlanan çukurlara kendi isimlerini taşıyan kartlarla birlikte fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdiler.

Başkan Gülsoy fidan dikimi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Her üyemiz için bir fidan, sloganıyla geçtiğimiz yıl oluşturduğumuz Hatıra Ormanımıza yeni fidanlarla buluşturduk. Yeryüzündeki hayatın sürekliliği açısından ormanları gelecek nesillere bırakacağımız en değerli kaynaklardan biri olduğuna inanıyoruz. Biz bilhassa kentleşen, betonlaşan ve çölleşen bir dünyada ağaçlanmanın ne kadar kıymetli olduğunun şuurundayız. Cennet vatanımızın hoş yarınlarına nefes olmak için, daha yeşil yarınlar için “Türkiye Yüzyılına Nefes” Kampanyasına da dayanak oluyoruz. Bugün diktiğimiz fidanlar, yarın ağaçlara dönüşecek ve daha yeşil bir Kayseri bırakmak ismine çorbada tuz misali bir katkı olacak. Hadis-i şerifinde “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin!” diyen bir habibin ümmeti olarak Ağaca, yeşile ve etrafa sahip çıkmak, insanoğlu için en kıymetli fazilettir. Ecdadımız ne diyor? “Ağaç dalıyla gürler.” Biz de diktiğimiz fidanlarla oluşturacağımız ormanlarla gürlemeyi sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu