Haber

Kılıçdaroğlu, Can Atalay’ın cezaevinde tutulmasını eleştirdi

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Üzülerek söylüyorum ki, bugünkü Meclis’in çoğunluğu Saray’ın boyunduruğu altındadır. Meclis, milletin iradesine ihanet etmek istemiyorsa bu utanca son vermek zorundadır. Meclis Başkanı’nı cesur olmaya ve milletin helal oylarını savunmaya çağırıyorum.Hatay Milletvekili Can Atalay, “Onun yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi’nin haklarını ihlal ederek tahliye kararına rağmen halen cezaevinde tutulmasını eleştirerek, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun X hesabından bugün yaptığı paylaşım şöyle:

“Bir Meclis, Yüksek Seçim Kurulunun onayı ve milletin oyuyla seçilmiş bir milletvekilini, en yüksek yargı organı olan Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen cezaevinden çıkaramıyorsa acizdir. Üzüntü duyuyorum. Bugünkü Meclis’in çoğunluğunun Saray’ın boyunduruğu altında olduğunu söylemek. Eğer Meclis Millet iradesine ihanet etmek istemiyorsa, bu “Utançlara son vermelidir. Meclis Başkanını cesur olmaya ve milletin helal oylarını savunmaya çağırıyorum. Hatay Milletvekili Can Atalay’ın yeri TBMM’dir!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu