Haber

‘İngiliz Yahudi Platformu’ndan ‘Gazze’de acil ateşkes’ çağrısı

İşgal Karşıtı İngiliz Yahudileri Platformu’nun (Na’amod) daveti üzerine Londra’daki Victoria Embankment Park’ta toplanan yüzlerce Yahudi, düzenledikleri gösteride “Gazze’de derhal ateşkes, rehine değişimi ve son verilmesi” çağrısında bulundu. İsrail’in Gazze kuşatmasına”. yapılmış.

“Yahudiler soykırıma karşıdır”, “İşgale son verin”, “Bu Yahudi ateşkesten yana” pankartları taşıyan göstericiler, İngilizce ve İbranice “Hemen ateşkes” sloganları attı.

Göstericiler, Hamas’ın rehinelerinin yanı sıra İsrail hapishanelerinde keyfi olarak tutulan binlerce Filistinlinin koşulsuz serbest bırakılması çağrısında bulunurken, 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden İsrailliler ve Filistinliler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

– “Şiddete dur demek için buradayız”

Gösteriye katılan Yahudi kökenli Yeşiller Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zack Polanski, konuşmasında şiddetin daha fazla şiddeti doğurduğunu belirterek, “Şiddete dur demek için buradayız. Yahudiliğimizle gurur duyuyoruz ve buradayız.” İsrail’in ve Filistinlilerin özgürlüğü için.” İfadelerini kullandı.

Filistinliler İçin Uluslararası Adalet Merkezi’nden (ICJP) Dr. Selma Dabbagh, Holokost’un ardından uluslararası hukukun oluşumunda Yahudi akademisyenlerin merkezi bir rol oynadığına da dikkat çekti.

Dabbagh, İsrail başkanlarının toplumu yalnızca güçlülerin haklı olduğu bir dünyaya ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.​​​​​​​​​​​

 

haber-hilvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu