Yaşam

Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınav Başvuruları Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından yabancı uyruklu öğrenciler için düzenlenen 2023 HARRAN YÖS-2 sınavı başvuruları devam ediyor.

Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleştirme için Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen sınav Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde yapılacaktır.

Sınav, Şanlıurfa, İstanbul, Mersin, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kilis, Bursa, Konya ve İzmir illerinde eş zamanlı olarak yapılacak.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavında marka kurum haline gelen Harran Üniversitesi sınavlarını ÖSYM standartlarına göre yapmaktadır. Uluslararası ölçekte bir sınav olan Harran Üniversitesi YÖS sınavı sonuçları ile öğrenciler ülkemizdeki 100 üniversitenin yanı sıra yurtdışındaki bazı üniversiteleri de tercih edebilecek.

Öğrenciler, 24 Haziran 2023 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:00’te başlayacak ve tüm merkezlerde eş zamanlı olarak 04 Haziran 2023 tarihine kadar online olarak yapılacak 2023 HARRAN YÖS-2 sınavına Üniversitemiz üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü web sitesi.

Yurt içi ve yurt dışından online başvuru yapmak isteyen adaylar sistem üzerinden online ödeme yapabilirler.

12 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanacak olan YÖS sınavı sonuçları ile yabancı uyruklu öğrenciler birçok bölüm tercihi yapabileceklerdir. Öğrencilerin başvurularını kolaylaştırmak için Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde uygulama görselleri hazırlanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu