Haber

Denizli’de kapsamlı şok uygulaması

Denizli’de polis ekiplerinin geniş kapsamlı şok uygulamasında çok sayıda araç ve kişi sorgulanırken, başka bir araca çarparak kaçmak isteyen alkollü sürücü, ekiplerin hızlı müdahalesiyle durdurularak, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. takımlar.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, kentin diğer noktalarında geniş şok uygulamaları gerçekleştirdi. Kimlik, ehliyet ve alkol kontrollerinin yanı sıra araç egzoz, cam sinema, vize ve sigorta kontrolleri de yapıldı. Kayıp araçlara gerekli cezalar uygulanırken, bazı araçların sinemaları da sürücüler tarafından kaldırıldı.

Kaçmak isteyen sürücü gruplar tarafından yakalandı

Uygulama sırasında başka bir otomobile çarparak kaçmak isteyen alkollü sürücü, grupların hızlı müdahalesiyle kaçmaya çalışırken durduruldu. Bir süre kendini araçta kilitleyen sürücü, yapılan uyarıların ardından kontrollü bir şekilde araçtan çıkarıldı. Kaçmaya çalışırken arkadaki araca çarpan sürücünün alkollü olduğu tespit edilerek ekipler tarafından gözaltına alındı.

20 bin TL ceza yazıldı

Kent genelinde gerçekleştirilen uygulamada çok sayıda araç ve ruhsat sahibine çeşitli gerekçelerle yaklaşık 50 bin TL para cezası kesilerek, araçtaki eksikliklerin yakın zamanda giderilmesi yönünde uyarıda bulunuldu. Ayrıca şehir genelinde şok uygulamalarının da zaman zaman devam edeceği öğrenildi. – DENİZLİ

yenisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu