Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 11 il hızlı trenle birbirine bağlı

Aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunan AK Parti, seçim beyannamesine geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara SporAK Parti’nin seçim beyannamesini Salon’da düzenlediği programla açıkladı.

“DEMİRYOLU AĞINI 28 BİN 600 KİLOMETREYE ÇIKARACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hızlı tren projelerinin devam edeceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sınırların açılmasıyla birlikte ülke genelinde 11 ilin hızlı tren ağıyla birbirine bağlanacağını belirterek, “Ulaştırmada bir diğer önemli noktamız olan otoyol ve bölünmüş yol projelerimizi, havalimanı inşaatlarımızı tamamlarken. milletimize en çok eser kazandırdığımız alanlardan yeni dönemde raylı sistemlere ağırlık vereceğiz.2053 vizyonumuz çerçevesinde hızlı tren hattımızı 13 bin 400 kilometreye, toplam demiryolu ağı 28 bin 600 kilometreye çıktı.

“11 İL HIZLI TRENLE BAĞLANACAK”

Bu çerçevede önümüzdeki dönemde inşaatı devam eden hızlı tren hatlarına ek olarak yeni projelerin üretimine başlayacağız. Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas sınırının açılmasıyla birlikte ülkemizin 11 ili hızlı tren ağı ile birbirine bağlanıyor. Başta İzmir-Ankara sınırı olmak üzere tüm projelerimizi tamamladığımızda bu sayıyı 52’ye çıkaracağız. Ayrıca Ankara-İstanbul arasına süper hızlı tren hattı kuracağız.

“YENİ LİMANLARLA LOJİSTİK GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAĞIZ”

Tekirdağ, Mersin, İskenderun ve Kocaeli’de inşa edeceğimiz yeni limanlar ile lojistik gücümüzü artıracağız. Kuzey-güney ve doğu-batı multimodal ulaşım koridorları ile yatırım ve üretimin yurdun her köşesine yayılmasını sağlayacağız. Kanal İstanbul’un temas yollarını ve altyapı işlerini yapmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu