Haber

Beyaz kum yığınına Bodrum Polisi müdahalesi

MUĞLA (İGFA) –Bodrum’un Bahçelievler Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi üzerinde bulunan bir turizm tesisinin kıyıya beyaz kum döktüğü ihbarı üzerine bölgeye giden Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, döküm işlemini durdurarak iş makinelerini kıyıdan çıkardı.

Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 5 TIR’ın kıyıya beyaz kum döküldüğünü belirleyerek tutanak tuttu.

Çalışmaları durduran ekipler, dökülen maddenin tespiti için alınan numuneleri ilgili kurumlara iletti. Laboratuvarda yapılacak analiz sonuçlarına göre dökümü yaptığı tespit edilen kişi ve işletmeler hakkında yasal süreç başlatılacak ve yaptırım uygulanacaktır. Öte yandan, dökülen kumların kaldırılması için iş yeri yetkilileri uyarıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Plajlarımızın doğal görüntüsünü bozan bu tür müdahalelere izin vermeyeceğiz. Bölgemizde polis ekiplerimizin ve diğer ilgili birimlerimizin denetimleri aralıksız devam ediyor. Kıyılarımızın doğallığını korumak için daha önce olduğu gibi yasal yaptırımlarla karşılık vereceğiz.” söz konusu.

haber-surmene.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu