Haber

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 92. yıl dönümü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 92. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, “Atalarımız gibi biz de 92 yıllık şeref, gurur ve heyecan yaşıyoruz.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’yi ziyaretinin 92. yıl dönümü münasebetiyle bir açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “4 Şubat 1931’de ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün görevine son verilmiştir. Cumhuriyet, Milli Mücadelenin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Şehrimizi şereflendirerek şereflendirmiş ve onurlandırmıştır.Bu tarihi ziyaret Denizlimiz için çok önemli ve değerlidir. 92 yılın onuru, gururu ve heyecanı.” Denizli’nin Milli Mücadele’de babasının yanında olduğunu hatırlatan Önder Osman Zolan, “Tarihin her döneminde istiklal için kanlarının son damlasına kadar savaşan vatansever ecdadımız Denizli’ye düşman çizmesi basmadı. Milli Mücadele boyunca bu ruhla mücadele ederek.”

“Şehrimiz bugün dünyada örnek gösterilen bir şehir çok şükür”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türklerin yaşadığı her yer sağlık, saflık ve çağdaş kültürün timsali olacaktır” sözlerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Dün çağdaşlık hedefine ulaşma gayreti içinde olan şehrimiz, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği medeniyet.Bugün çok şükür dünyanın işaret ettiği bir şehir haline geldi.Onun açtığı bu yüce yolda Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaya ve şehrimizi dünyanın ortasında tutmak için çalışmaya devam edeceğiz. gösterdiği şehirlerdir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm milli mücadele kahramanlarına saygı, minnet ve şükranlarımızı sunarız. Kendisini rahmetle anıyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu